Małopolska Tour

MAŁOPOLSKA na rowery

ZAPRASZAMY DO NAJBARDZIEJ ROWEROWEGO REGIONU POLSKI

Małopolska od lat stawia na popularyzację turystyki rowerowej. Organizowana od 2017 roku rodzinna impreza rowerowa Małopolska Tour jest tylko jednym z przykładów działań władz województwa na rzecz promocji i rozwoju ruchu rowerowego. Kluczowym projektem w tej materii jest modernizacja i rozbudowa tras rowerowych - ze szczególnym uwzględnieniem sieci 8 tras VeloMałopolska. Równie istotne jest wdrażanie Systemu Rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, dzięki któremu turyści podróżujący na tzw. "dwóch kółkach" mogą bez problemu odnaleźć punkty z udogodnieniami dla rowerzystów. Ponadto stworzona została nawigacja Rowerowa Małopolska, aby jeszcze bardziej ułatwić cyklistom korzystanie z małopolskich tras rowerowych.

Logo Velo Małopolska sieć tras rowerowych

Sieć doskonale przygotowanych tras rowerowych, dzięki którym można bezpiecznie przemierzyć województwo wzdłuż i wszerz, zahaczając przy tym o jego największe miasta i atrakcje turystyczne. Do tej pory powstało 650 km takich tras, docelowo ma ich być 1000.

Logo Velo Małopolska sieć tras rowerowych

Miejsca Przyjazne Rowerzystom (MPRy) to obiekty usługowe (noclegowe, gastronomiczne, atrakcje turystyczne, informacje turystyczne, serwisy rowerowe oraz sklepy), które posiadają ofertę dostosowaną do potrzeb rowerzystów.

Logo Velo Małopolska sieć tras rowerowych

Rowerowa Małopolska to aplikacja mapowa dla amatorów jazdy na jednośladach. Dzięki niej zaplanować można podróż w 1 z 3 dostępnych trybów: turystycznym, miejskim i terenowym.