Małopolska Tour

MAŁOPOLSKA TOUR

największa rowerowa impreza w Małopolsce!

Małopolska Tour to prawdziwe święto rowerowych pasjonatów. Każdy cyklista – ten mały i ten duży, ten na rowerze szosowym i ten na popularnym „góralu”, ten sporadycznie wskakujący na siodełko i ten uzależniony od „kręcenia kilometrów” – z pewnością znajdzie tutaj coś dla siebie.

Imprezę tradycyjnie rozpoczyna rodzinny rajd rowerowy. Główną jego ideą jest pokonanie, wspólnie z najbliższymi, jednej z kilku świetnie przygotowanych tras rowerowych. Trasy te są zróżnicowane pod względem długości oraz trudności, dlatego też zarówno początkujący, jak i zaawansowani kolarze czerpią z ich przejechania niemałą frajdę. Planowaniem poszczególnych „pętli” oraz czuwaniem nad bezpieczeństwem uczestników zajmuje się prezes Małopolskiego Związku Kolarskiego – Marek Kosicki – człowiek, który o kolarstwie wie niemal wszystko.

W naszych rajdach każdy jest zwycięzcą – już przed startem uczestnicy otrzymują pakiety z numerami startowymi, koszulkami z logo eventu oraz voucherami na posiłek, zaś po minięciu linii mety na wszystkich czeka zasłużona nagroda, czyli pamiątkowy medal. Trzeba pamiętać, że nie chodzi tutaj o ściganie się z innymi, ale o aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu w gronie rodziny lub przyjaciół oraz czerpanie przyjemności z jazdy „jednośladem” wśród pięknych okoliczności przyrody.

Nieodłącznym elementem Małopolska Tour jest Kids Race, czyli wyścig dla najmłodszych. Biorą w nim udział zawodniczki i zawodnicy w kilku kategoriach wiekowych – od dwulatków (na rowerkach biegowych) po nastolatków. Tutaj także nie ma przegranych – każdy jest zwycięzcą i w nagrodę otrzymuje miły upominek. Najbardziej wartościowy jest jednak sam udział i możliwość pokonania krótkiego odcinka „rower w rower” z rówieśnikami.

Po ukończeniu rajdu lub wyścigu na rowerzystów czekają liczne atrakcje w miasteczku rowerowym. Mogą odpocząć w strefie relaksu, mogą poszaleć w strefie zabaw, mogą posilić się w jednym z kilku foodtracków, mogą obejrzeć pokazy podniebnych ewolucji na rowerach (tzw. „dirt jumping”), mogą spróbować swoich sił w jeździe na pumptracku, mogą poznać historię bicykli, mogą w końcu wziąć udział w konkursach z bardzo cennymi nagrodami.

Mogą również odwiedzić licznych wystawców, związanych z szeroko rozumianą turystyką rowerową, którzy przygotowują interaktywne stoiska z ciekawymi warsztatami, angażującymi publikę i pozwalającymi dowiedzieć się czegoś nowego i interesującego na temat Małopolski i jej poszczególnych regionów. Wszystko oczywiście przygotowane jest z myślą o dzieciach – tak, aby odkrywanie miasteczka było dla nich prawdziwą przygodą, pełną wyzwań i zabaw.

Zwieńczeniem dnia jest zawsze jedno z dwóch wydarzeń: Sound of Gravity, czyli spektakularny pokaz tricków rowerowych na dużych wysokościach, wykonany przy akompaniamencie energetycznej muzyki przez najlepszych polskich zawodników freestyle – a wśród nich niesamowici bracia Godziek – lub koncert gwiazdy muzykiDotychczas publiczność zgromadzoną pod sceną rozgrzewali m.in. O.S.T.R., Happysad, LemON, Nocny Kochanek, Wilki, ZAKOPAWER oraz Sylwia Grzeszczak.

Udział w Małopolska Tour jest bezpłatny!

ZAPRASZAMY

Kontakt: narowery@umwm.malopolska.pl